Кожного сезону ми перебираємо одяг, сортуючи речі, які можуть знадобитися. Зазвичай знаходяться і ті, що ми навряд чи вдягнемо, але стає питання куму їх віддати та що з цим робити. Пропонуємо розглянути перелік центрів, які дають змогу позбутися зайвого подбавши про екологію, та допомогти тим, хто цього дійсно потребує.
Здати речі на переробку
Коли ми говоримо про сортування сміття, то одразу на думку спадає пластик, скло, папір чи метал, хоча це є далеко не весь список речей. Саме текстиль становить найбільшу частину відходів, бо 87% всього одягу вивозять на звалище, спалюють або викидають в навколишнє середовище.
Найбільша проблема полягає в тому, що багато виробників використовують синтетичні матеріали у своїх виробах, які розкладаються понад сотні років і забруднюють нашу планету.
Хоч і багато fashion брендів починають розуміти суть екологічної проблеми й впроваджують певні ініціативи, цього все одно замало, бо лише 1% одягу перероблюють на новий. Саме тому так важливо, щоб ми всі розуміли, яку небезпеку несуть синтетичні матеріали для навколишнього середовища.
Reuse, rewear, recycle
Замість того, щоб викидати одяг, ви можете почати дотримуватись правила «Три R», давши речам друге життя.
· Reuse – означає повторне використання, тобто ви можете перешити одяг, задекорувати його, або навіть зробити щось зовсім інше, наприклад шопер.
· Rewear – дати одягу друге життя, продаючи та купуючи речі в секонд-хендах.
· Recycle – означає процес переробки, коли ми здаємо одяг, щоб компанії виготовили з нього нові речі.
Тішить той факт, що багато сучасних fashion брендів перейнялись екологічною проблемою, тому виробляють одяг з переробленої сировини.

Центри переробки (Київ)
1. Центр управління відходами
Якщо речі не придатні до носіння, то ви можете віднести його в Центр управління відходами. Там їх утилізують використавши високотемпературне сплавлення, а цей спосіб є безпечний для довкілля й також слугує додатковим джерелом поповнення електроенергії для всього міста.
У центрі приймають не лише одяг, а й ганчірки та різні текстильні залишки.
Вартість: 10 гривень за кілограм
Час роботи: пн – пт з 10:00 до 16:00
Адреса: вул. Полковника Шутова, 16
2. Україна без сміття
Громадська організація «Україна без сміття» займається переробкою різних відходів. Вони також утилізують сміття, спалюючи його при високій температурі. Ви можете самостійно привезти відходи на станцію або скористатись сервісом «УБС Uklon».
Вартість: 90 гривень за пакет об’ємом 20 літрів, 200 гривень за пакет об’ємом 60 літрів
Час роботи: пн – пт з 9:00 до 20:00
Адреса: вул. Саперно-Слобідська, 25

Здати речі на благодійність
1. Благодійний фонд «Карітас»
Благодійний фонд «Карітас» приймає взуття, одяг, іграшки, посуд, який передає людям, що цього потребують. Саме тому важливо приносити речі, які є в хорошому стані.
Ви можете залишити одяг у спеціальних контейнерах, що розміщені на заправках «ОККО» або привезти на відділення. За раз можна здати не більше 10 пакетів одягу.
Адреса: вул. Івана Микитенка, 7-Б
2. Соціальний магазин Кенгуруш
«Кенгуруш» – це соціальний проєкт, який допомагає родинам, які цього потребують, та дитячим будинкам. Кенгуруш приймає не лише одяг та взуття, а й усі речі, які можна повторно використати. Головне, щоб вони були справні та чисті.
Час роботи: вт – нд з 10:00 до 19:00.
Адреса: проспект Миру, 15
3. Речі, які допомагають
Сервіс «Речі, які допомагають» допомагає киянам позбутись непотрібних речей. Одяг та взуття ви можете залишити в спеціальних контейнерах, які потім сортують й відправляють на благодійність, продаж або переробку. Речі мають бути чисті та в хорошому стані.
Адреси контейнерів ви можете знайти за посиланням
4. Благодійний магазин «Ласка»
Проєкт «Ласка» заснований для того, щоб розв’язати екологічну проблему й давати речам нове життя. Ви можете принести сюди непотрібний одяг, взуття, аксесуари сумки чи предмети декору, з яких 60% передадуть до дитячих будинків, а інша частина піде на продаж. Одяг приймають чистий і в хорошому стані.
Усі предмети ви можете здати в магазині або покласти у бокси. Якщо немає можливості привезти, то можете викликати кур’єра, який збирає речі щосуботи з 9:00 до 18:00.
Адреси боксів: ТЦ Ocean Plaza (вул. Антоновича, 176); Магазин «Всі Свої» (вул. Хрещатик, 27); Kooperativ (вул. Січових Стрільців, 23-A),
Адреси магазинів: вул. Липинського, 3; вул. Малопідвальна, 15
Час роботи: щоденно з 10:00 до 21:00
5. Благодійний проєкт Цебака
Благодійний проєкт «Цебака» існує виключно на волонтерських засадах і допомагає притулкам для тварин. Сюди ви можете надіслати жіночий одяг, аксесуари, взуття. Але речі мають бути в хорошому стані, бо це на продаж. Усі зібрані кошти підуть на допомогу тваринам.
Одяг можна відправляти лише після узгодженням з адміністратором сторінки.
6. Фонд Життєлюб
Благодійний фонд заснований у 2013 році, допомагає переселенцям, людям похилого віку та всім, хто цього потребує. Кожен може передати свої речі в фонд на благодійність – одяг, меблі, посуд, дитячі іграшки, та інше. Необхідно попередньо написати в Instagram організації або зв’язатися за номерами телефонів вказаними на сайті фонду.
Час роботи: пн – пт з 09:00 до 13:00