як визначити свій розмір

Український розмір одягу: Як визначити свій?

Сьогодні українці все частіше надають перевагу онлайн шопінгу, тому що так ви не лише економите свій час, а й маєте набагато більший вибір товару. Магазину одягу не є виключенням, бо тепер ви можете обрати новеньке плаття навіть о 12 ночі, а вже через декілька днів воно буде у вас. Саме правдиві фото та детальний опис товару допомагають нам зробити вибір на користь певної моделі, але після цього ми стикаємось з найголовнішою проблемою онлайн шопінгу: як визначити розмір.

Хоч й існують різні адаптовані сітки, але вони всі різні й один той самий розмір не збігається з характеристиками іншого. То як вгадати з розміром, щоб потім одяг не виглядав немов зі старшого брата чи, ще краще, молодшої сестри?


Як правильно зняти мірки?

Для того, щоб визначити свій розмір одягу, найперше вам потрібно виміряти власні параметри. Тому беремо сантиметрову стрічку, ручку з папером та йдемо до рівної поверхні.

Спочатку вам треба виміряти три основні показники:

 • Обхват грудей. Вимірюємо на видиху через точки грудної клітини, що найбільше виступають
 • Обхват талії. Знаходимо найвужчу її зону, яка знаходиться на 2-3 см вище пупка
 • Обхват стегон. Вимірюється через точки сідниць, які найбільше виступають

Поради:

 • Стежте, щоб стрічка не перекручувалась
 • Знімайте мірки на видиху
 • Не стягуйте стрічку, вона має просто прилягати до тіла
 • Вимірюємо параметри в одязі, що облягає фігуру або в спідній білизні
 • Коли зняли мірки, то врахуйте ще 1-2 додаткових см

Якщо вам потрібно, дуже точно визначити розмір через особливості виробу, можете зробити додаткові заміри. Для цього ми вимірюємо:

 • Обхват шиї. Вимірюють навколо шиї над яремною западиною
 • Обхват руки. Виміряємо окружність біцепса в найширшому місці
 • Обхват зап’ястя. Шукаємо де ми носимо годинник і виміряємо цю окружність
 • Обхват стегна. Виміряємо у найширшому місці

Також можете виміряти зріст. Для цього знімаємо взуття та обертаємось до стіни, торкаючись до неї п’ятами та лопатками. Після цього ставимо точку над головою і вимірюємо довжину, яка вийшла від верху до низу.


Таблиці розмірів

Як визначити розмір одягу

Щоб в суспільстві не було хаосу, коли в когось M це S і навпаки, виробники шиють одяг по загальних стандартах, які в кожній країні визначають окремо.

Наші бренди виготовляють одяг саме по стандартам України, тому потрібно звертати увагу саме на цю таблицю, коли визначаєте свій розмір. Усі таблиці побудовані за зростанням і вам потрібно просто співвіднести свої параметри в клітинки.

Коли ми купляємо одяг з Америки, Китаю чи інших країн, їхні таблиці відрізняються від наших. Для того, щоб дізнатись саме ваш розмір, ви можете попросити у продавця розмірну сітку і просто співвіднести свої параметри.

Як визначити розмір джинсів

Ми можемо визначити розмір за допомогою двох величин:

 • Waist (W) – талії
 • Lenghth (L) – довжини виробу

Через те, що джинси американського походження, ці величини ми маємо вказати в дюймах.

1 дюйм = 2,54 см

Тому ми маємо обчисленні сантиметри перевести у дюйми. Для цього треба розділити наші дані на 2,54 і ми отримаємо потрібний результат.

До прикладу, якщо ваша талія 63 см, то коли ми поділимо це число на 2,54, то W вийде 24,8, але ми можемо заокруглити до 25.

Теж саме робимо і з довжиною виробу. Для початку знайди штани, які на вас гарно сидять, і виміряйте внутрішній шов джинсів, а потім поділіть цей показник на 2,54 і ви знайдете L.

Лайфхак: Якщо ви не хочете розв’язувати математичні задачки, є один прийом, який дуже полегшує життя і допомагає визначити величину W. Для цього потрібно від вашого розміру одягу відняти 16. До прикладу, ваш розмір 42 і якщо ми від цього числа віднімемо 16, то отримаємо 26!


Після того, як ви дізнаєтесь як визначити свій розмір одягу, шопінг стане ще приємніший та цікавіший. Бо коли ми обираємо одяг за розміром, він є не тільки зручним, а й підкреслює всі переваги фігури.

Українські fashion-блогери, на яких варто підписатись для натхнення
Що подарувати на Новий Рік: 15 ідей для подарунків
Close Мій кошик
Close Wishlist
Close Історія переглядів
Close
Close
Категорії