вишиванка

Вишиванка: Як поєднувати в сучасному гардеробі

Національний одяг це не просто вбрання, а справжня культурна спадщина, яку для нас залишило минуле покоління. Вишита сорочка також є частиною нашої історії, бо вона стала символом незламності і єдності всього українського народу, особливо сьогодні в час війни. Що символізує вишиванка? Ще з прадавніх часів у ній заховували різні сакральні символи, які слугували захисним оберегом, а за допомогою вишиванки наші предки навіть могли визначити звідки родом людина.

Вишита сорочка не поступається популярністю і сьогодні, підкорюючи не тільки українські серця, а й світові подіуми. Кожен українець має у своєму гардеробі хоча б одну сучасну вишиванку, яку зазвичай одягає на великі свята. Втім, ми поставили собі одне дуже цікаве питання. Що означає вишиванка для українців? Чи можна поєднати вишиту сорочку в сучасному гардеробі, вдихнувши в нього національну ідентичність? На ці питання ми постараємось дати відповідь.

Звідки український одяг бере свій початок?

Історія зародження вишивки дуже пов’язана з Трипільською культурою, яка 6 тисяч років тому розташовувалась на територіях сучасної України, Молдови та Румунії. Трипільці були справжніми майстрами на всі руки. Вони не лише виготовляли посуд з глини, а й прикрашали його різноманітними фігурами. Хоч і до нашого часу полотна із коноплі та льону не збереглися, втім історики переконані, що одяг трипільців теж був прикрашений хвилястими візерунками.

В часи Київської Русі появились перші вишивальні школи, які започаткувала Анна, сестра Ярослава Мудрого. Саме при церквах та монастирях дівчата навчались вишивати й декорувати вироби коштовним камінням.

Наступним важливим періодом є XVIII століття. Тоді бісер набув шаленої популярності й майстрині почали вишивати дрібними намистинками.

Згодом вишиванки почали виготовляти на замовлення, тому потреба шити все самостійно відпала. А технічний прогрес і зовсім змінив всю історію. Після того, як 1821 року у Франції була презентована машина для вишивки, вишитий одяг став доступний для всіх охочих.

То як одягались наші пращури?

Сьогодні ми одягаємо вишиванку лише на великі свята, втім наші пращури носили вишиту сорочку не лише в урочисті дані, а й в будні дні. Хоч вона і не була настільки вишукана, але також містила в собі особливі символи.

На початку XX століття до об’єктива фотографа потрапила молода пара. На фото ми бачимо, що тоді було заведено носити вишиванки з широкими рукавами. Дівчата їх поєднували з різними безрукавками й довгими спідницями, а акцент в образі створювали масивні аксесуари. Цікаво, що вже у той час чоловіки поєднували вишиванку з класичними піджаками.

З часом національний одяг перестали носити в повсякденному житті, а одягали вишиту сорочку лише для зустрічі поважних гостей або для виступів на сцені. Лише після проголошення незалежності України, національний одяг знову повернувся в наше життя.

Вишиванка в сучасному гардеробі

З чим носити вишиванку? Сьогодні вишита сорочка асоціюється не лише з національним костюмом, бо модні експерти досить часто почали поєднувати її в базовому гардеробі. Зараз ми все більше можемо спостерігати за тим, як вишивка появляється на світових подіумах, завойовувавши прихильність багатьох модниць. Розглянемо ідеї як можна поєднати вишиванку в сучасному гардеробі.

З джинсами чи шортами

Якщо колись вишиванку носили лише з довгими спідницями, то зараз її сміло стилізують навіть із джинсовими штанами.

Також досить виграшно вишита сорочка дивиться в поєднанні із класичними шортами. В образі моделі дуже гарно поєднані кольори, а намисто з перлами створює акцент в образі.

Геометрія справді опановує хаос, тому цей прийом можна сміливо використати у своїх фешн-луках. 

З класичним костюмом

Завершує нашу підбірку вишиванка, що стилізована із  костюмом. Можете звернути увагу на взуття моделі, яке точно здивує своєю неординарністю.

Що таке вишиванка?

Вишиванка – це справжня історія нашого народу, яка написана на полотні. Поки українці будуть одягати вишиту сорочку, доти існуватиме зв’язок між нами й пращурами. Це є наша культурна спадщина, яку ми зобов’язані передати наступному поколінню.

Базовий гардероб: Осінь-зима 2022-2023
Close Мій кошик
Close Wishlist
Close Історія переглядів
Close
Close
Категорії